BURSA’NIN EN MEŞHUR 10 DÜRÜMCÜSÜ

BURSA’NIN EN MEŞHUR 10 DÜRÜMCÜSÜ

Dürüm, çoğunlukla pratik ve daha ekonomik olduğu için tercih edilen ve herkes tarafından da sevilen bir yiyecektir.

Ciğer ve Hatay usülü döner dürüm de çok popüler ama dürüm deyince ilk akla Adana ve Urfa dürüm gelir. Adı üstünde dürüm. Lavaş olanı makbul ama dürüm ekmeği ile de yapılanlar var.

Bursa’da bir sürü dürümcü mevcut, herkesin damak tadı da farklıdır. Ben burda, en çok tercih edilen, en meşhur 10 tanesini, sırasız olarak, sizler için derledim. Bu mekânlarda dürüm çeşitleri bulabileceğiniz gibi benzer ve farklı lezzetler de bulabilirsiniz.

Ancak, dürümcü denildiğinde öyle lüks mekânlar beklemeyin. Mekânlar salaş ki bazen de en güzel dürümü, minibüste satış yapan ya da salaş bir mekânda yiyebilirsiniz. Gittiğim mekân, her şeyiyle dört dörtlük veya ona yakın olsun isteyen biriyseniz, bu mekânlar ilginizi çekmeyebilir.

Kükürtlü Mahallesi, Oulu Caddesi, Göklere Sitesi’nde yer alan dürümbüs, Bursa’da en çok tercih edilen dürümcüler arasında, üst sıralarda. Özellikle, Adana ve Urfa dürümüyle öne çıkan yer de diğer çeşitler de mevcut.

Osmangazi ilçesi, Kırcaali Mahallesi, Kayalı Sokak’ta yer alan mekân, instagram hesaplarında yazdıklarına göre Bursa’nın en çıtır dürümcüsüymüş.

Yıldırım’da, Yunusemre Mahallesi, Yunus Emre Bulvarı’nda yer alan mekân, ilçede oldukça popüler.

1987’den beri hizmet veren mekân, merkez ilçesi Osmangazi’de, Tahtakale Mahallesi, Kurşunlu Sokak’ta. Mekân, diğerlerine nazaran biraz otantik.

Yıldırım ilçesinde 2 tane şubesi var. Biri, Şükraniye Mahallesi, 3.Yüce Sokak’ta diğeri ise Anadolu Mahallesi, Ankara Yolu Caddesi’nde.

Mekân, Osmangazi’de, Hürriyet Mahallesi, 11. Okul Sokak’ta yer alıyor. Dürüm yanında yayık ayran sevenler varsa, ayranı kendileri yapıyorlar.

Mekân, Yıldırım ilçesi, Çınarönü Mahallesi, Çınarönü Caddesi’nde.

Mekân, Nilüfer’de, Demirci Mahallesi, Ahıska Caddesi’nde.

Mekân, Osmangazi’de, Doğanbey Mahallesi, Haşim İşçan Caddesi’nde. Ovaakça ve Orhangazi’de de şubeleri var.

Mekân, Yıldırım’da, Ortabağlar Mahallesi, 7. Çiçek Sokak’ta.

Kendinize dikkat edin, sağlıcakla kalın…

27 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Bilgilendirici …

Bir Cevap Yazın