BODRUM’UN EN İYİ 10 RESTAURANTI

BODRUM’UN EN İYİ 10 RESTAURANTI

Bodrum, Muğla’ya bağlı, ülkemizin marka olmuş bir tatil beldesidir. Bodrum’da en iyi 10 restaurant listesini, sayısız güzel restaurant arasından sırasız olarak, sizler için derledim.

Elbette ki herkesin damak tadı ve beklentileri farklıdır ama Bodrum’da en iyi 10 restaurant listesinin, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacağını düşünüyorum.

İŞTE BODRUM’DA EN İYİ 10 RESTAURANT

KÜFE

Bodrum’da en iyi 10 restaurant arasından, en popüleridir. Mekân, Eski Çeşme Mahallesi, Neyzen Tevfik Caddesi, Milta Bodrum Marina’da, Deniz Feneri’nin hemen yanında bulunur. Bodrum Kalesi’ni de içine alan, muhteşem bir marina manzarasına sahiptir.

Küfe, hizmet hayatına ilk olarak, rahmetli ünlü sanatçı Akrep Nalan ile İstanbul Etiler’de başlamış. Şimdilerde ise Bodrum’da aynı anlayışla hizmet vermeye devam ediyor. Mekânın leziz yemeklerini, farklı Türk sanatçıların canlı performansları eşliğinde deneyimleyebilirsiniz. Etkinlik takvimine, yukarıda, mekânın ismine tıklayarak, web sitesinden göz atabilirsiniz.

BODRUM MÜDAVİM

Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Barlar Sokağı’da yer alan mekân, Bodrum’da en iyi 10 restaurant arasından, en ilginç olanıdır. Mekân zamanında, dünyanın çevresini yelkenlisiyle dolaşan ilk Türk denizci olan, Sadun Boro’nun eviymiş.

Sonrasında ise rahmetli usta sanatçı Fikret Kızılok’a, şarkılarında ilham olmuş. Deniz mahsulleri restaurantı olan mekânın, harika bir kale ve deniz manzarası var.

SULTAN BAHÇE RESTAURANT

Umurça Mahallesi, Derviş Güngör Caddesi’nde yer alan mekân, Bodrum’un gözde restaurantlarından. Mekânda deniz ürünlerinin yanı sıra, farklı seçenekler de mevcut.

OTANTİK OCAKBAŞI

Et severler için ideal bir mekân olan restaurant, Çarşı Mahallesi, Atatürk Caddesi’nde yer alıyor. Farklı ürün seçenekleri de mevcut. Pide, pizza, balık,… v.s gibi.

RUBYS PİZZERİA FOOD & BEVERAGE

Master Chef 2021 yarışmacılarından Oğuzhan Öveç’in sahibi olduğu mekân, Yeniköy Mahallesi, Turgut Reis Caddesi’de yer alıyor. Pizza ve makarna severler için çok güzel bir İtalyan Restaurant’ıdır.

AVLU

Deniz ürünlerinin yanı sıra farklı lezzetler de bulabileceğiniz mekân, Çarşı Mahallesi, Sanat Okulu Caddesi’nde yer alıyor.

BABBO

Eskiçeşme Mahallesi, Cafer Paşa Caddesi’nde yer alan mekânda, lezzetli pizza ve el yapımı makarnalar bulabilirsiniz.

ARKA PİZZA

Çarşı Mahallesi, Dr. Ekrem Uslu Çıkmazı, Kule Bar’ın arkasında yer alan mekânda, lezzetli pizza ve makarnaların yanı sıra, farklı lezzetleri de bulabilirsiniz.

KÖRFEZ RESTAURANT

Çarşı Mahallesi, Neyzen Tevfik Caddesi’nde yer alan mekânda, deniz mahsullerinin yanı sıra farklı lezzetleri de bulabilirsiniz. Bodrum’da en iyi 10 restaurant arasından en eski olanıdır. Mekân 1927’den beri hizmet vermektedir.

THE FAME BY HALİL

Umurça Mahallesi, Rasathane Sokak’ta yer alan mekân, ocakbaşı severler için çok güzel bir tercih.

.

Kendinize dikkat edin, sağlıcakla kalın…

54 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Emeğinize sağlık. Güzel bir liste olmuş. Tebrik ederim. İşimize yarar.

  2. Yolumuz Bodrum’a düşünce faydalanacağım bilgiler…Teşekkürler

  3. Bazılarını hiç duymamıştım, birbirinden güzel bu öneriler için teşekkürler. Listeye alındı hepsi 🙂

Bir Cevap Yazın