BURSA’NIN EN İYİ 10 CAFE’Sİ

BURSA’NIN EN İYİ 10 CAFE’Sİ

Bursa’nın En İyi 10 Cafe’si konusuna geçmeden önce şunu belirtek istiyorum. Konuyu açarken, mekânların özel, farklı ve ilginç olmalarına özen göstermeye çalıştım. Ayrıca, mekânların ambiyanslarına da dikkat etmeye çalıştım. Yoksa, en iyi çay veya kahve nerede içilir, kişinin damak zevkine göre değişir.

Çay veya kahve içmek için, Bursa’nın En İyi 10 Cafe’si aramanıza gerek de yok aslında. Bazen, en salaş bir çay ocağında bile, en güzel çayı içebilirsiniz. Ancak, kahve için işler biraz farklı. Türk kahvesi için konuşayım. Herhangi bir mekânda içtiğiniz bir Türk kahvesi sizlere, hayatınızda içtiğiniz en güzel türk kahvesi gelebilir. Bu da gayet normal.

TÜRKİYE’NİN EN MEŞHUR 15 KAHVECİSİ yazısına göz atmak isterseniz tıklayabilirsiniz…

Ben burada, Bursa’da yer alan sayısız güzel cafe içinden, sizler için en iyi 10 tanesini derledim.

İşte Bursa’nın En İyi 10 Cafe’si sırasız olarak şu şekilde…⬇️

YAKIN SANAT CAFE

Bursa’nın ilk geri dönüşüm cafesi olma özelliğiyle, ilginç bir mekân. Bu özelliğiyle, Bursa’nın En İyi 10 Cafe’si içinde en ilginç olanı. Mekân, Nilüfer’de, FSM Bulvarı, Esentepe Mahallesi, Kasap Sokakta yer alıyor.

İNCİ CAFE

Bursa’nın göbeğinde, tarihî Koza Han’ın içinde, ağaçlar altında yer alan mekân, özellikle közde kahvesiyle meşhur. Burdur Bucak’ın doğal sütlü salepi de popüler. Ayrıca, bazen, ünlü simaları da ağırlıyor. Ünlü bir simayla karşılaşma ihtimaliniz de var.

ALEYTA KAFE

Bursa’nın en nostaljik kafesi. Girdiğinizde, nostaljiyi içinize çekiyorsunuz. Mekân, Osmangazi Hüdavendigar Mahallesi, Arabayolu Caddesi’nde yer alıyor.

VEGAN KANTİN

Mekân, Bursa’nın ilk vegan cafesi olma özelliğine sahip. Nilüfer İhsaniye Mahallesi, Kanunî Caddesi, Görkem Sitesi’nde yer alıyor. Ancak mekân, Pazar ve Pazartesi günleri kapalı. Diğer günlerde ise 11.30-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Vegan sevenler için harika bir tercih.

VİVALDİ ÇİKOLATA KAHVE HARMONY

El yapımı Belçika çikolatalarıyla, çikolata severler için mükemmel bir tercih. Mekân, Nilüfer Odunluk Mahallesi, Akademi Caddesi’nde yer alıyor.

ARTHENA ANTİK SANAT CAFE

Çok güzel dizayn edilmiş mekân, Nilüfer’de, Cumhuriyet Mahallesi, Hisar Caddesi, Yeşeren 6 Apartmanı’nda yer alıyor. Ayrıca, Instagram hesaplarında yazdıklarına göre de kahve içtiğiniz bardaktan, oturduğunuz koltuğa kadar herşey satılıkmış. Bu yönüyle de Bursa’nın En İyi 10 Cafe’si içinde epey ilginç bir mekân.

ALFRED’S CROİSSANTS & COFFEE BEŞEVLER

Yeni nesil kahvecilerden. FSM ve Beşevler’de olmak üzere iki şubesi var. Kruvasan sevenler için Bursa’nın En İyi 10 Cafe’si içinde biçilmiş kaftan. Kruvasana bambaşka bir boyut kazandırmışlar. Ayrıca, sunumları da gayet başarılı.

BAYCAN BEY’İN MEŞHUR KAHVESİ

Kahveyi pişirme teknikleri biraz farklı. Direkt, fincanda pişiriyorlar. İsli kahve de deniyor. Kahvenin yanında, nar şerbeti de ikram ediliyor. Mekân, Bursa’nın göbeğinde, Nalbantoğlu Mahallesi, Uzunçarşı Caddesi, Fidan Han’da yer alıyor.

BKM KİTAP & KIRTASİYE & KAFE

Heykel, FSM, Özlüce ve İstanbul Yolu’nda olmak üzere 4 şubesi mevcut. Avrupa’nın en büyük kitapevi. Kitapların gölgesinde çok hoş bir ambiyansı var.

PİETA CAFE

Mekân, Nilüfer’de, ParkOra Yaşam Ve Eğlence Merkezi’nde yer alıyor. Dizaynı hoş. Geniş ve ferah bir mekân.

Şirin bir mekân olan Clopie Cafe
Clopie Cafe

Ayrıca, Nilüfer İhsaniye Mahallesi, Tuna Caddesi’nde, şirin bir yer olan Clopie Cafe ile Kükürtlü Caddesi’nde Coffee Sinky diye bir yer var. Diğerleri bir tık daha iyi olduğu için, ikisini de listeye almadım ama farklı alternatifler arayanlar değerlendirebilir.

Kendinize dikkat edin, sağlıcakla kalın…

29 Beğen

Bir Cevap Yazın