ŞEYMA VE HAKAN ALKAN ÇİFTİYLE KEYİFLİ RÖPORTAJ

ŞEYMA VE HAKAN ALKAN ÇİFTİYLE KEYİFLİ RÖPORTAJ

Gezginlerle röportaj bölümümüzün bu haftaki konukları, karıkoca gezginler, sevgili Şeyma ve Hakan Alkan çifti.

Çift, İstanbul Üniversitesi mezunu ve İstanbul’da yaşıyor. Hakan Bey istegelsin’de kampanya uzmanı olarak çalışıyor. Şeyma Hanım ise 4 yıl kurumsal şirketlerde finans departmanında çalıştıktan sonra yakın zamanda istifa etmiş. Şu an dijital pazarlama ile uğraşıp, onunla ilgili eğitimler alıyor.

Karı koca, deneyimlerini karikocageziyoruz adlı Instagram sayfasında paylaşıyor.

Seyahat tutkunuz nasıl başladı?

Aslında seyahat tutkumuz hep vardı ama üniversitedeyken pek imkan bulamıyorduk. Çalışmaya başladıktan sonra bir gün, Hakan’ın bana doğum günüm için sürpriz yapıp, Roma’ya bilet almasıyla tam anlamıyla başladı diyebiliriz.

İlk yurtdışı seyahatimiz olan Roma

Roma’daki Collesium ( Kolezyum )

Seyahat sizin için ne ifade ediyor?

Özgürlük, heyecan, kafayı resetlemek ve güzellikleri keşfetmek. ☺️

Seyahatlerinizde bavulunuzda olmazsa olmazınız var mı? Varsa nedir?

Powerbank, fön makinası, karıkocageziyoruz hesabını açtıktan sonra da tripod. 😅

-Hakan Bey’in yok galiba? 😃

Powerbank, onun olmazsa olmazı.😄 Birde ikimiz de en az 2 çift ayakkabı koyarız.

Sizce Seyahat mi yoksa Tatil mi?

İkimiz için de seyahat. ☺️ Seyahat etmek çünkü tatil denince, bir otelde dinlenmek gibi algılıyoruz. Biz, atıyorum, 1 hafta bir yerde olmaktansa, 1 hafta boyunca birden fazla yer gezip, bir sürü keşif yapıp, yorulmayı daha çok seviyoruz. 😅 Özellikle Avrupa seyahatlerinde gittiğimiz ülkede birden fazla şehir görmeyi çok seviyoruz.

– Aynen bende öyleyim, en iyisi öyle.

Kesinlikle☺️

SEYAHAT Mİ TATİL Mİ yazısına göz atmak isterseniz tıklayabilirsiniz…

Seyahatin size kattığı en önemli şey nedir?

Bize çok büyük bir vizyon kattığına inanıyoruz. Yeni insanlar tanıyıp sosyalleşmemize katkı sağlıyor ve bize çok güzel tecrübeler kazandırıyor.

Bir roman kahramanı olsaydınız, romanın hangi yıl nerede geçmesini isterdiniz?

Biraz düşünelim. 😁

– Tamam, zor bir soru hak veriyorum. 😃 Bu soru, ilk size nasip oldu. İlk iki röportajımda yoktu. Sonradan aklıma geldi.

Ahahaa bize kısmetmiş, güzel soru. 😄

Cevap veriyoruz. 😁 Sanat ve bilim için çok önemli bir dönem olan Rönesans döneminde, İtalya’da geçmesini isterdik. Neden İtalya derseniz de ikimizde tam bir İtalya aşığıyız. 🥰

Hayatınızdaki ilk seyahatiniz nereye ve kimlerleydi?

Hakan’ın ilk seyahati, ailesiyle birlikte Ayvalık. Benim ilk seyahatim, ailemle birlikte Antalya. Hakan’la birlikte ilk seyahatimiz ise lisedeyken Sakarya’dan trenle İstanbul’a gelmiştik. ☺️

Türkiye’de ve dünyada bugüne kadar gittiğiniz yerlerden en beğendiğiniz yer hangisi? En beğendiğiniz yer Türkiye’de ise tek cevap verebilirsiniz.

Hepsi bizim bebeklerimiz, ayırması zor. 😅 Yurt içinde Kaş en çok beğendiğimiz yer. Her yaz bıkmadan, tatile gidebiliriz. Yurt dışında, Hakan’ın Paris, benim ise Roma sanırım. Gittiğimiz bütün yerleri çok sevdik aslında, hepsine tekrardan gitmeyi çok isteriz.

Kaputaş Plajı

Tekrar gitmek isterim dediğiniz bir yer var mı, varsa neden ve neresi?

Gittiğimiz yerlerin hepsine, tekrardan gitmek isteriz. Ancak, özellikle bir yer olacaksa, ben kesinlikle sokaklarının güzelliğiyle, mutfağıyla, tarihi yapılarıyla beni büyüleyen Roma ve Floransa’yı bir daha görmeyi çok isterim. Hakan’da Paris’e bir daha gitmeyi çok istiyor. Önceki seyahatimizde gezip göremediğimiz yerleri görmek istiyor.

Eyfel Kulesi (Paris )

Bir daha asla gitmem dediğiniz bir yer var mı, varsa neden ve neresi?

Olimpos’ta, çok merak edip bir hevesle görmek istediğimiz Yanartaş’a bir daha gitmeyiz diye düşünüyoruz. Biraz hayal kırıklığı olmuştu bizim için. Yaz sıcağında, 1 km. yokuş çıkıp, dağa tırmandıktan sonra, 2 tane taşın yandığını görmek bizi bir miktar üzmüştü. 😅 O kadar zorlayıcı yola değmedi, asla. 🙈

– Hadi ya. Gece mi çıktınız? Gece daha güzel çünkü. Ancak, haklısınız. Yaz sıcağında çok zorluyor. Ben, vardığımda sucuk gibi olmuştum.

Gündüz çıktık. Gece çıkışlar yasaklanmış artık güvenlik gereği. Hava çok sıcaktı ve baygınlık geçirecektik neredeyse. 😅 Çıkınca da çok hayal ettiğimiz gibi olmaması kötü olmuştu. Bizce de gece daha keyifli olabilir.

Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz plaj hangisi? En beğendiğiniz plaj Türkiye’deyse tek cevap verebilirsiniz.

İkimiz için de Kaş Hidayet Koyu. 💙 İnanılmaz bir turkuaz rengi var, bayılıyoruz oraya.

Türkiye’de ve dünyada, kış turizmi olarak tercih ettiğiniz ya da merak ettiğiniz bir destinasyon var mı, varsa neresi?

Biz, daha çok yazcıyız. 😄 Ama İsveç’e gidip, kuzey ışıklarını görme gibi bir hayalimiz de var.

Türkiye’de ve dünyada en çok merak ettiğiniz ve gitmek istediğiniz yer neresi? En merak ettiğiniz yer Türkiye’de ise tek cevap verebilirsiniz.

Türkiye’de, Karadeniz’i henüz gezmedik. Oraları merak ediyoruz. Dünya’da, en çok merak ettiğim yer çok var aslında ama tek cevap olacaksa Maldivler. Hakan’ın en çok merak ettiği yer ise Japonya.

Burada yaşarım ya da yaşamak isterim dediğiniz bir yer var mı, varsa neden ve neresi?

Hakan’ın yaşarım dediği yer Amsterdam. Şehrin sessizliği, her yere bisikletle rahatça ulaşımın olması, sosyal aktivitelerin fazla olması ve yakın çevresinde keşfedilecek güzel Avrupa şehirlerinin yer alması.
Ben, en çok İtalya’da yaşamak isterdim herhangi bir şehri de olabilir, yeterki İtalya olsun.😂 Daha önce de dediğim gibi tarihi yapılarıyla, güzel evleri ve sokaklarıyla ve de mutfağıyla bana çok hitap eden bir ülke. Ayrıca, Akdeniz ülkesi olmasını da çok seviyorum, insanlarını da diğer Avrupa ülkelerine göre daha cana yakın buluyorum bu nedenle İtalya’da yaşamayı çok isterdim.

Amsterdam

Adrenalin içeren aktiviteler sever misiniz? Seviyorsanız, yaptığınız en heyecanlı aktivite neydi?

Severizzz. 😂 Özellikle Hakan daha çok sever, adrenalin. En son, Antalya Köprülü Kanyon’da rafting yapmıştık. Çok heyecanlı ve eğlenceliydi. Hakan beni ikna edebilirse yamaç paraşütü de yapacağız bir gün. 😅

– Yamaç paraşütünü tavsiye ederim. Ölüdeniz konumda da yazmıştım. Hiç korkulacak bir şey yok. İşin adrenalini akrobaside. Akrobasi istemiyorum derseniz, yavaş yavaş iniyorsunuz. Elinde cips ve meşrubatla inenler bile var.

Aynen, akrobasi kısmı benim için biraz düşündürücü 😅 ama Hakan oldukça meraklı. O, düz düz inmeyi hiç sevmez.😂

– O, tam benim kafadan. 👍👏 Bence ilk önce parasailing yapın ki alışmış olursunuz.

O ürkütmüyor hiç, onu rahatlıkla yaparım. Dağdan atlıyor olmak beni bir miktar korkutuyor ama yine de denemek istiyorum. 😊

Türkiye’de ve dünyada sizde hayal kırıklığı yaratan bir yer ya da yapı oldu mu, olduysa neresi?

Türkiye’de, Kelebekler Vadisi’ni yukarıdan gördüğümüz seyir tepesinin çöplerle dolu olması, fotoğraf çekilmek için sıra bekleniyor olması ve çok alakasız olarak orada bir kokoreç arabasının bulunması, hayal kırıklığıydı. Aynı şekilde, Fethiye’de Amintas Kral Mezarı’nın üzerine yazılar yazılıp, çöpler atılması bizi çok üzmüştü. Dünya’da ise Paris’in bazı yerlerinin, özellikle metrolarının çok kötü kokmasını ve çöplerin olmasını güzelim Paris’e hiç yakıştıramamıştık.

Türkiye’de ve dünyada hayran kaldığınız bir yer ya da yapı var mı, varsa neresi?

Yine çok var. Türkiye’de bizi en çok büyüleyen ve kendine hayran bırakan yerler; Sultanahmet Camii, Dolmabahçe Sarayı, Aspendos Tiyatrosu ve Antik Kenti, Myra Antik Kenti. Dünya’da ise en başı Kolezyum çekiyor.😍 Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi, Floransa’da adeta dantel gibi işlenmiş olan Duomo Katedrali, Paris Opera Binası en çok hayran kaldığımız yerler ve yapılar olarak sayabiliriz. Ayrıca, Paris Louvre Müzesi’ne de hayran kalmıştık.

Duomo Katedrali ( Floransa )

Myra Antik Kenti

Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz, hafızanıza kazınmış manzara hangisiydi?

Türkiye’de, Galata Kulesi’nden gördüğümüz, İstanbul manzarası. Dünya’da ise Floransa’da tüm şehri tepeden gören Michelangelo Tepesi’nin muhteşem manzarasını, asla unutamayız.

Galata Kulesi’nden İstanbul manzarası

Michelangelo Tepesi (Floransa )

Seyahatlerinizde başınıza ilginç ya da komik bir olay geldi mi? Geldiyse kısaca bahsedebilir misiniz?

İlk yurt dışı seyahatimizde, Roma’ya giderken saat planlamasını düzgün yapamadığımız için uçağımızı kaçırıyorduk neredeyse. Dönüşte erkenden havaalanına gidelim, aynı stresi yaşamayalım dedik ve 3 saat önceden havaalanındaydık. Ancak, işin komik tarafı, o kadar erkenden gidip de orada da neredeyse uçağımızı kaçırıyorduk. 😂 Oturduk, bir güzel kahvemizi içtik, bir şeyler yedik, sonra Free Shop’a girip gezdik, alışveriş yaptık derken yine zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık.

Birde uçağa biniş kapımız, o kadar uzak bir yerdeymiş ki resmen havaalanı içinde ufak bir tren varmış ve ona binip gidiliyormuş. O kadar uzak bir yerdeydi yani. 😅 Tabi biz bunları bilmediğimiz ve saatin farkına varmadığımız için kan, ter içinde koştur koştur uçağa yetişmeye çalıştık. Çok stresli ve koşturmalı bir gidiş dönüş olmuştu bizim için. 😂

Biraz korkutucu ve kötü bir olay olarak da Paris’te kapkaça uğramamı söyleyebilirim. Tam metroya binecektik ki Hakan’la yan yana haritaya bakarken cebimden telefonumu aldılar. Sadece, arkamda birisini hissedip bir anda döndüm ve bir baktım telefonumu elinde tutuyor adam. Bir hışımla, elinden çekip aldım ve bağırmaya başladım ne yapıyorsun sen diye.

2 kişiydiler ve onlar da şok oldular, kalakaldılar. Sanırım onlar da beklemiyordu böyle bir şeyi. 😅 Sonra kaçtılar. Hakan arkalarından gidip bağırdı ama turnikeden atlayıp gidiverdiler. Telefonumu kaptırmadım onlara ama çok korktmuştum. 🙈

– Büyük geçmiş olsun.

Çok teşekkürler, neyseki seyahatimiz kötü sonuçlanmadı. Telefonu kaptırsaydım, üzücü olacaktı.

Seyahatlerinizde unutamadığınız, tadı damağınızda kalan bir lezzet var mı, varsa nedir?

Bu da oldukça fazla. Antalya Sıralı Kebap’ta yediğimiz kebap şu ana kadar yediğimizin en iyisiydi. Kekova Kaleköy’de köylülerin yaptığı ev yapımı dondurmalar, Paris’te falafel, tereyağlı kruvasan, Roma’da pesto soslu fıstıklı pizza yemiştik tadı hala damağımda ve fıstıklı tiramisu en çok sevdiklerimiz.

‌Sırf şu lezzet için bile gidilir dediğiniz bir yer var mı varsa neresi?

Roma’ya, sırf pizza, makarna ve tatlıları için gidilir. Ayrıca, Floransa’da meşhur bir paninici var. Bizce, sırf onu yemek için de Floransa’ya gidilir. Hakan da diyor ki sırf Kazım Büfe’nin muzlu sütünü içmek için Adana’ya gidilir. 😄

Floransa’da yediğimiz paniniler

Elinizde olsa şurada şunu değiştirmek isterim dediğiniz bir yer ya da yapı var mı varsa neden?

Özellikle, İstanbul’da çok gördüğümüz tarihi çeşmelerin, büfe olarak işletilmesini çok saçma buluyoruz, bunu kaldırmak isterdik. Yine, tarihi yapıların arkasında yükselen saçma sapan binaları, gökdelenleri, şehrin dışına taşımak isterdik. Çünkü aşırı görüntü kirliliği yaratıyor olur olmadık yerlerden yükseldiklerinde. Özellikle, yeni yapılan Çamlıca Kulesi’ni, İstanbul’a hiç yakıştıramıyoruz. Çok güzel bir ülkemiz, tarihimiz var ve bu değerlerimizin çok daha iyi korunmasını ve kıymetinin bilinmesini çok isterdik.


İleride ailenize yeni üyeler katılırsa sayfa isminizi colukcocukgeziyoruz olarak değiştirmeyi düşünür müsünüz?

Hahahhaha. colukcocukgeziyoruz da güzelmiş. 😂 Karıkocageziyoruz+1 düşünmüştük ama sizinkini de sevdim. 😂

Son olarak takipçilerinize söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Biz gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, tecrübelerimizi ve sevdiğimiz şeyleri, sevdiklerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. ☺️ Sağlığımız yerinde oldukça da yeni ve güzel deneyimler aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalsınlar. 🥰

Çok keyifliydi bizim için çok teşekkür ederiz. 🙏 Anlatınca böyle, yeniden seyahat etme isteği depreşti içimizde fazlasıyla. 😄

– Benim için de çok keyifliydi. Çok memnun kaldım.

Biz de öyle

– Tekrar çok teşekkür ederim. Bana zaman ayırıp, beni dinlediğiniz için. Hakan Bey’e de çok selamlar.

Güzel bir sohbetti. Beğeneceğimizi düşünüyoruz, biz de. Biz teşekkür ederiz. Onun da çok selamı var. Memnun olduk ikimiz de.

65 Beğen

Yapılan Yorumlar

 1. Karı koca çok tatlılar yaa. Bayıldım bu ikiliye. Güzel tüyolar da kaptım. Yolları açık olsun. colukcocukgeziyoruza da baya güldüm hahahaha. Süper

  • 3 yıl önce

   Böyle güzel yorumlar almak bizi çok mutlu etti çok teşekkür ederiz yakında yeni güzel rotalar ve tüyolar gelecek bizi takipte kalın çok sevgiler❤️

 2. Gerçekten harika ve romantik çifte benziyorlar. Çok güzel röportaj olmuş.

 3. Güzel bir röportaj olmuş. Çok sempatik ve romantik bir çift. Bu çift bence dizi veya filmde oynasa çok tutabilir.

 4. Son derece sempatik ve uyumlu bir çift. Keyifle okudum.

 5. Cok güzel bir röportaj olmuş. Benim de hayalim eşimle bol bol seyahat. İş hayatı cocuk bakımı derken ne yazık ki seyahatleri 2. plana atmaya başladık. Bu yazılar sayesinde eskiye dönmemiz gerektiğine karar verdim 🙂

 6. Roma favorim, her köşesinden tarih fışkırıyor

  • 3 yıl önce

   Kesinlikle bizim de favorimiz Umarım yakın zamanda tekrar gidebiliriz

 7. Keyifli bir röportaj olmuş. Sevgiler

 8. Samimi bir röportaj olmuş okurken çok keyif aldım teşekkürler.

 9. Harika çift seviyoruz

 10. 3 yıl önce

  Ne güzel bir çift. Birbirlerine ne kadar da aşkla bakıyorlar. Keyifle okudum. Bu tür röportajlar çok hoşuma gidiyor. Instagramda salt, fotoğraflar paylaşıp, bilgiler vermek çok güzel ve faydalı ama bu tür röportajlar bana hem daha doğal ve samimi hem de daha çekici geliyor. Bir yandan güzel bilgiler de öğrenmiyor değiliz. Çünkü, bilgileri aç Google’ı anında önünde zaten. Böylesi röportajlar çok daha güzel.

  • 3 yıl önce

   Çok teşekkür ederiz beğenmenize ve bizi samimi bulmanıza çok memnun olduk

 11. 3 yıl önce

  Çok teşekkürler bizden de çok sevgiler❤️

 12. 3 yıl önce

  Böyle bir karar vermenize vesile olduysak ne mutlu bize Yakında yeni güzel rotalar da gelecek belki size de daha çok ilham olur bizi takipte kalın sevgiler❤️

 13. 3 yıl önce

  Hahaha çok teşekkür ederiz güzel düşünceleriniz için süpersiniz

Bir Cevap Yazın