BURSA’NIN EN İYİ 10 ET LOKANTASI

BURSA’NIN EN İYİ 10 ET LOKANTASI

Steak House olarak da bilinen et lokantaları, dünyada olduğu gibi son zamanlarda ülkemizde de oldukça popüler.

Et üzerine uzmanlaşmış steak house mekânlarından tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da epey mekân mevcut. Ben burada en iyi 10 tanesini derledim.

UZAN ET & MANGAL

Bursa’nın en meşhur et lokantasıdır. Özellikle pazar günleri kapısında epey kuyruk oluyor. Etleri harikadır ve fiyat – kalite dengesi olarak da iyidir. Mekân, Nilüfer’e bağlı Kayapa Mahallesi’nde yer alıyor. Dana lokumun porsiyon fiyatı, Mart 2023’te 205 lira. Küşlemenin tanesi ise 66 lira.

Menü İçin Tıklayabilirsiniz…

ÖRNEK ET & STEAK HOUSE

Geçit’ten Mudanya istikametine doğru giderken sağda arada kalan mekân, Nilüfer Hatun Caddesi’nde yer alıyor. Etleri harikadır. Dana lokumun porsiyon fiyatı, Mart 2023’te 320 lira. Küşlemenin az porsiyonu 165 lira. Havuç dilimi baklavası da müthiş. Fiyatı 95 lira.

Menü İçin Tıklayabilirsiniz

Mekân, bahçesiyle birlikte harika. Dizayn olarak da Uzan’dan daha iyi bence. Ancak bu, Uzan’ın en meşhur olma özelliğine gölge düşürmez.

DELİ KASAP

Mekân, Nilüfer’de, FSM Bulvarı yakınlardaki Podyum Park’ta bulunuyor. Zincir bir dükkân. Türkiye’de bir çok şubesi bulunuyor. Sonradan sunumu değiştirdiler mi bilmiyorum ama dana lokumları, çoğu et lokantasından farklı sunumla servis ediyorlar. Çoğu et lokantasında dana lokumlar, tabakta yağla servis edilirken, burada lokumu tahta üzerinde yağsız servis ediyorlar. Dana lokumu gayet başarılı ancak et, uzmanların söylediğine göre, tahta üzerinde bakteri üretirmiş. O yüzden aklınızda bulunsun. Sipariş vermeden önce sorun.

GÜL ET STEAK HOUSE

Merkez şubesi Şehreküstü’nde olan mekânın, Balıklı ve 23 Nisan Mahallesi’nde de şubeleri vardır. 23 Nisan Mahallesi’ndeki şubesi aynı zamanda steak house olarak hizmet veriyor. Ancak, diğer şubeler sadece kasap olarak hizmet veriyor. Etleri güzeldir.

PAMUK ET

Nilüfer Küçük Sanayi Sitesi’nde yer alan mekânın etleri güzeldir. Diğer mekânlardan farklı olarak, Cuma günleri çıkan Rize kavurması da meşhur lezzetlerinden.

ÇAĞRIŞAN ET MANGAL

Mudanya yolu üzerinde bulunan mekânın etleri güzeldir. Bursa’dan Mudanya’ya doğru ilerlerken yolun sağında kalıyor.

ÖZ ET KASAP & IZGARA

Mekân, Nilüfer Balat Mahallesi, Faruk Baykal Caddesi’nde yer alıyor. Etleri, güzeldir.

BADEMLİ ET MANGAL

Mudanya yolu üzerinde yer alan mekân, Bursa – Mudanya istikametinde yolun sağında kalıyor. Etleri, güzeldir.

PAŞA ET MANGAL

Uzan’da yer bulamayıp, gelenlerin de olduğu mekânın etleri güzeldir. Şehir merkezi tarafından Uzan’a gelirken, önünden geçiyorsunuz. Bursa’dan gelirken, yolun solunda kalıyor.

RAFİNE GASTRO STEAK HOUSE

Mudanya yolu, Bademli kavşağında, Gedik Plaza’da yer alan mekânın etleri güzeldir.

KÖFTE İÇİN BURSA BÖLGESİNDE EN İYİ 10 YER yazısına göz atmak isterseniz tıklayabilirsiniz…

BURSA’NIN EN İYİ 10 İSKENDER KEBAPÇISI yazısına göz atmak isterseniz tıklayabilirsiniz…

Kendinize dikkat edin, sağlıcakla kalın…

81 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. 2 yıl önce

    Emeğinize sağlık. Güzel bir derleme olmuş.

  2. Bilmediklerim varmış gidip tatmak lazım…

Bir Cevap Yazın