KÜÇÜK ELMALI TABİAT PARKI

KÜÇÜK ELMALI TABİAT PARKI

Küçük Elmalı Tabiat Parkı, Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlıdır ve Pazaryeri’ne 11 km. uzaklıktadır.

Küçük Elmalı Tabiat Parkı Göleti

ULAŞIM

İstanbul istikametinden geliyorsanız Bilecik’i geçtikten sonra sırasıyla Küplü, Ahmetpınar ve Demirköy ilçeleri var. Demirköy’den çıkarken sağda Pazaryeri tabelasını göreceksiniz.

Pazaryeri’nden geçerken, Pazaryeri’nin meşhur Şifa Bozası’ndan (1923) almanızı öneririm. Gerçek darıdan yapıyorlarmış ve gluten içermiyormuş. Hatta, orada güzel bir mola da verebilirsiniz. Farklı ürünler de mevcut. Helva ve dondurma gibi.

Ankara – Eskişehir üzerinden geliyorsanız, Bozüyük’ten sonra sağda Bilecik sapağından girin. Karaköy’ü geçtikten sonra sola Pazaryeri sapağından girip, devam edin.

Bursa -İzmir istikametinden geliyorsanız, İnegöl’den Ankara istikametine doğru ilerlerken sola Pazaryeri – Bilecik sapağı ayrılıyor. Oradan girip, sırasıyla; Hasanpaşa, Kurşunlu, Nazifpaşa, Bahçesultan ve Gümüşdere’den sonra sağa yol veriyor. Tabelayı göreceksiniz.

Tabiat Parkı araç girişi 2021 yılında 10 TL. Tabiat Parkı’nın içinde yöresel ürünler satan bir yer, kır lokantası, çocuk parkı, voleybol ve futbol oynamak için alan ve etkinlik alanı olan küçük bir amfi var. Ayrıca, piknik ve karavan kampı alanları da mevcut.

O kadar tabiat parkı gördüm, hiç birinde etkinlik alanı, futbol ve voleybol alanı (file ve kalelerle birlikte), çocuk parkı hatırlamıyorum.

Mangal yakmak için ise bir sürü kuzine var. Oralarda mangal yapabilirsiniz.

Tabiat Parkı içinde bir tane gölet de var. Fotoğraf severler için harika manzaralar sunuyor. Göletin çevresinde yürüyüş yapabilir, harika fotoğraflar çekebilir, balık tutabilir, kendi çadırınızla kamp da yapabilirsiniz.

BOZCAARMUT GÖLETİ yazısına göz atmak isterseniz tıklayabilirsiniz…

Küçük Elmalı Tabiat Parkı, sakinlik ve huzur arayanlar için harika bir alternatif. Pazar günü gittim ama kalabalık yoktu. Yazın, yoğun olur diye düşünüyorum. Ancak, sonbahar destinasyonları içinde, sakinlik açısından gayet iyi. Sonbaharda, gürültüden uzak, kuş sesleri eşliğinde kafa dinleyebilirsiniz.

Kendinize dikkat edin, sağlıcakla kalın…

75 Beğen

Bir Cevap Yazın