ERKEN REZERVASYON SİTELERİNE HEMEN ATLAMAYIN!

ERKEN REZERVASYON SİTELERİNE HEMEN ATLAMAYIN!

Merhaba arkadaşlar. Sizlere erken rezervasyon hakkında yaşadığım iki durumu anlatmak istiyorum. Sizlere herhangi bir tatil planınız varsa acele karar vermeden önce bu yazıyı okumanızı öneririm.

Bir arkadaşımla birkaç yıl önce Marmaris’e hafta sonu kaçamağı yapmaya karar vermiştik. Arkadaşımın henüz yıllık izni netleşmemişti. Bizde, sağlık olsun, kısmet, o zaman hafta sonu iki günlüğüne gideriz, o da yeter dedik.

Marmaris Yazısı İçin Tıklayabilirsiniz….

Bir hafta öncesinden, erken rezervasyon sitelerini araştırmaya başladım. Fiyatları görünce şaşırmadım değil. Fiyatlar, çok da uygun gelmedi.

Daha önceki yıllarda, birkaç kez kaldığım bir apart otel vardı. Kahvaltı dahil hizmet veriyordu. O otelin fiyatlarına baktım, sitelerden. Fiyat, çok içime sinmedi. Sonra oteli aradım. İki kişi, iki gece ne kadar diye sordum.

Rezervasyon sitelerinin verdiği fiyatın, aynısı verdiler. Sonra kendi kendime, o zaman erken rezervasyon sitelerinin ne avantajı var. Şöyle kampanya, böyle fırsatı kaçırma, … v.s. bana tuhaf geldi.

Geçen sene de ailemle Karadeniz turu yapmıştık. Yaklaşık bir ay öncesinden otel araştırırken, erken rezervasyon sitelerinin verdiği fiyatla, otelin kendisini aradığımdaki verdikleri fiyat arasında hiç bir fark yoktu.

Hatta bazılarında, önceden ücretin tamamını yada bir kısmını havale yaparsanız, cüzi miktarda indirim de yapıyorlardı.

Hem söylemek istediğiniz bir şey yada bir ricanız varsa birebir ağızdan söylüyor, daha sağlıklı cevap alıyorsunuz.

Onun için en güzeli, otelin kendisiyle de iletişime geçip, öyle karar vermek.

O yüzden tatil planlarınız varsa, ilk önce erken rezervasyon sitelerine bakın. Sonuçta amacım hiç kimseyi karalamak değil, belki sadece bana denk gelmiştir. Ancak, acele karar verip, sitelere hemen atlamayın.

Beğendiğiniz otelin kendisiyle, direkt iletişime geçin. Öylesi daha sağlıklı olur. Fiyat aynıysa direkt orayla anlaşırsınız. Ağzınız iyi laf yaparsa belki indirim de yaptırabilirsiniz.

Kendinize dikkat edin,sağlıcakla kalın…

42 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Faydalı bir anlatım olmuş. Teşekkürler hocam

Bir Cevap Yazın